Глобальна дослідницька організація Інститут світових ресурсів (WRI) підготувала звіт про ситуацію з лісами у 2022-му. За даними експертів, Земля продовжує втрачати їх з все більшими темпами.
Аналіз супутникових даних фахівцями інституту показав, що у 2022 році Земля втратила площу дерев більшу, ніж площа Швейцарії або Нідерландів. Кожні п’ять секунд на планеті зникав ліс розміром із футбольне поле. Більш того — понад 41 тис. кв. км, знищених у всьому світі минулого року, робить 2022-й четвертим найбільш руйнівним роком для первинних лісів за останні два десятиліття.
«Ми швидко втрачаємо один із наших найефективніших інструментів для боротьби зі зміною клімату, захисту біорізноманіття, підтримки здоров’я та засобів до існування мільйонів людей», — констатує директорка Global Forest Watch WRI Мікаела Вайсе.
В основному ліси знищуються, щоби звільнити місце для сільського господарства чи випасу великої рогатої худоби. Вирубка призвела до нищівного впливу на навколишнє середовище — ці дерева могли б поглинути 2,7 млрд тонн CO2, що еквівалентно викидам від спалювання викопного палива в Індії — найбільш густонаселеній країні світу.

«Від початку століття ми стали свідками виснаження деяких із найважливіших лісових екосистем світу, попри роки зусиль, спрямованих на те, щоб змінити цю тенденцію», — заявила Мікаела Вайсе.
